Rémy Martin

Vojtěch Spurný a barokní orchestr pražské konzervatoře

18. 3. 2014

Asi se divíte, proč jsem navštívil školní koncert konzervatoře, když vyhledávám hudbu té nejvyšší úrovně a zde ji ještě hledat nelze. Konzervatoř ale udělala zajímavý krok nejen směrem k budoucnosti hudby, ale také k dohnání hudebního dění ve světě, především v Evropě. 

Číst dál

Česká filharmonie a díla méně známých autorů

14. 3. 2014

Ve středu 12. března jsem po dlouhé době navštívil koncert České filharmonie. Spolu s Českým filharmonickým sborem Brno provedla duchovní díla Francise Poulence a Henryka Góreckého, dvou významných skladatelů dvacátého století. Výjimkou byla hudební vsuvka Exsultate jubilate od W. A. Mozarta se sólistkou, sopranistkou Christiane Karg. Vše řídil Manfred Honeck, který je hlavním hostujícím dirigentem České filharmonie.

Číst dál

PKF a Elina Vähälä

12. 3. 2014

V neděli 9. března jsem se zúčastnil úžasného koncertu, který v pražském Rudolfinu pořádala PKF - Prague Philharmonia. Tento skvělý orchestr nacvičil naprosto vynikající program, na kterém v závěru zazněl Stravinského balet Pulcinella. Přiznám se, že nejsem jednoznačný příznivec Stravinského hudby jako celku, ale Pulcinella je podle mého názoru skvělá. 

Číst dál

Koňak a umění

7. 3. 2014

Koňak Rémy Martin je mým mecenášem. Umožňuje mi navštěvovat koncerty a díky němu je možná existence rozhlasového pořadu Vybrané tóny Rémy Martina. Jak ale vlastně koňak souvisí s vysokým uměním? Jde dohledat paralelu?

Číst dál

Dvojznačný Mozart s houslistou Jakubem Fišerem

6. 3. 2014

V neděli 23. února jsem byl na výborném koncertě s názvem Vůl na střeše. Koncert se konal v pražském Rudolfinu a jeho název určila stejnojmenná skladba Daria Milhauda, kterou orchestr PKF - Prague Philharmonia provedl na závěr. 

Číst dál